Rusza budowa parkingowca wielopoziomowego P1

24 listopada 2021
Zdjęcie promocji

W kwartale ulic Bema, Dąbrowskiego, Piastowska, Piłsudskiego rusza budowa wyczekiwanego nowoczesnego wielopoziomowego parkingu P1.

Nasza spółka Park System Sp. z o.o. informuje, iż od 29.11.21 rozpoczynają się intensywne prace budowlane w związku z zaplanowaną inwestycją budowy parkingu wielopoziomowego, który zlokalizowany będzie za budynkiem przychodni miejskiej przy ul. Dąbrowskiego. 

Wizualizacja parkingowca naniesiona na mapę miasta.


Zakończenie realizacji konstrukcji budynku planujemy na czerwiec 2022 r.
 
Zakończenie budowy inwestycji i oddanie do użytkowania obiektu zaplanowaliśmy na III kwartał 2022 r.
 
Oddanie do użytkowania zbiegnie się przewidzianym również w tym terminie zakończeniem budowy tunelu łączącego wyspy Wolin i Uznam, co pozwoli na zmniejszenie uciążliwości związanych z dodatkowym ruchem samochodowym w mieście.

Wizualizacja parkingowca od strony ulicy Bema

Parkingowiec będzie należał do kategorii zamkniętych z uwagi na położenie i sąsiedztwo budynku przychodni i budynków mieszkalnych. We współpracy z Magistratem zadbamy również o zagospodarowanie terenu całego kwartału, którego koncepcję przedstawioną przez nas Magistrat zaakceptował.

Przestrzeń parkingowa obiektu podzielona będzie na dwie strefy: parkowania rotacyjnego oraz abonamentowego dla mieszkańców miasta.

W obiekcie łącznie zaprojektowano 150 miejsc parkingowych.

Na parterze budynku zlokalizowany będzie lokal usługowy — restauracja i drive-thru jednej ze znanych sieci fast-food. Przewidziano również boksy magazynowe z miejscem parkingowym z możliwością najmu dla lokalnych przedsiębiorców, z dojazdem/dostępem od zewnętrznej strony budynku.
 
W budynku zastosowane będą rozwiązania zwiększające komfort użytkowania obiektu, takie jak: dźwig osobowy, całodobowy monitoring, automatyczny system poboru opłat, możliwość płatności kartą, system informowania o ilości wolnych stanowisk oraz wskazywania wolnych miejsc czy stacja do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.
 
Jesteśmy przekonani, że nowoczesna infrastruktura parkingowa tej kategorii znacząco usprawni ruch samochodowy i zapewni swobodniejszy dostęp do centrum miasta wszystkim lokalnym i przyjezdnym kierowcom.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy na naszej stronie.

Formularz kontaktowy:

    Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych

    Zobacz również